Tworzenie rzeźb i instalacji z przedmiotów wcześniej wytworzonych przez człowieka jest dla mnie dodatkową formą wyrażania współczesności. Istotny jest element destrukcji i wydobywanie zupełnie nowych znaczeń z przedmiotów codziennego użytku, które po zużyciu stały się odpadami. Jest to wynik moich rozważań na temat współczesnego świata. Ważny jest dla mnie sam materiał z którego tworzę, a który jest wszechobecny w dzisiejszym, coraz bardziej „plastikowym” świecie.
Instalacja Obudź się powstała z woreczków foliowych jednorazowego użytku oraz manekinów. Stawia pytania dotyczące człowieka uwikłanego w procesy współczesnego świata.
Praca System jest wynikiem moich rozważań na temat współczesności oraz miejsca człowieka jako jednostki w obecnej rzeczywistości. Przetworzone butelki tworzą strukturę, która może rozrastać się w nieskończoność. Jest jak „żywy” organizm.
Zestawiona z rzeźbą Nieodwracalność pozwoliła na stworzenie instalacji stawiającej aktualne pytania egzystencjalne.
W dzisiejszym świecie nuklearnym i genetycznym „rzeczywistość” wytwarzana jest ze zminiatu- ryzowanych komórek, matryc i jednostek pamięci, z oprogramowania – i może z ich pomocą być reprodukowana nieskończoną ilość razy.
W ramach akcji „Planeta albo plastik” prowadzonej przez National Geografic >> , której celem jest ograniczenie zużycia plastiku jednorazowego użytku, powstała rzeźba foki pospolitej z plastikowych odpadów: butelek, reklamówek, widelczyków, łyżek , słomek, korków. Rzeźbę foki można oglądać w poznańskim ZOO w pobliżu fokarium.